Wady i zalety kredytów gotówkowych

  • Posted on: 14 February 2017
  • By: admin

Kredyty gotówkowe cieszą się ogromna popularnością w Polsce i sięga po nie coraz więcej osób. Jedni chcą je przeznaczyć na większą inwestycje i zrealizowanie swoich marzeń na których realizacje musieli by odkładać całe pól życia, inni z kolei zaciągaj kredyty na bieżące wydatki a czasami nawet na załatanie dziury w domowym budżecie. Kredyty cieszą się ta duża popularnością ponieważ ludzie coraz częściej potrzebują gotówki bardzo szybko praktycznie z dnia na dzień. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Zazwyczaj osoby te mają problem finansowy i nie mają możliwości pożyczyć pieniędzy od rodziny czy też znajomych, dlatego jedynym rozwiązaniem jest wówczas zadłużenie w banku. Jednak kiedy podejmujemy taką decyzje powinniśmy ją dokładnie przemyśleć ponieważ kredyt ma zarówno wady jak zalety.

Zalety kredytów gotówkowych

Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju kredytu jest oczywiście to że pieniądze otrzymujemy na dowolny wybrany prze siebie cel i nie musimy tłumaczyć się w banku na co je wydaliśmy. Bank też nie ma prawa narzucać nam na co i kiedy powinniśmy wydać otrzymane pieniądze. Otrzymane środki możemy przeznaczyć zarówno na zakup sprzętu AGD, RTV czy też remont mieszkania, wyjazd z rodziną czy po prostu na bieżące wydatki bądź załatanie dziury domowego budżetu. Innym równie ważnym atutem jest bardzo uproszczona procedura. Tak naprawdę poza dowodem tożsamości i zaświadczeniem o zatrudnieniu czy też zarobkach nie potrzebujemy nic więcej. Nie musimy głowic się nad znalezieniem poręczyciela ani też przygotowania stosu innych dokumentów potrzebnych do zaciągnięcia kredytu. Procedura jest bardzo uproszczona i trwa krótko dzięki czemu praktycznie z dnia na dzień możemy mieć na swoim koncie potrzebne nam środki pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy również spłacić przed czasem bez żadnych dodatkowych kosztów i to jest również duża zaleta tego rodzaju kredytu.

Wady kredytu gotówkowego

Obok wielu zalet które przekonują nas do zaciągnięcia kredytu gotówkowego jest również kilka istotnych wad o których również powinniśmy wiedzieć aby w przyszłości uniknąć niemiłych niespodzianek. Największą wada którą z pewnością wszyscy doskonale znają jest bardzo wysokie oprocentowanie. Może ono sięgać nawet około 20 procent . Jednak wysokość oprocentowania nie jest wszędzie i zawsze taka sama ponieważ jest uzależniona od kilku istotnych czynników. Pierwszy z nich to oczywiście wysokość zaciągniętego zadłużenia, wysokość miesięcznej raty, a także czas spłaty kredytu. O odsetkach doskonale wie każdy z nas, jednak starając się o kredyt bank pobiera od nas również prowizję która czasami może sięgnąć nawet 5 procent całej sumy kredytu.