Stres finansowy – sprawdź czy go odczuwasz!?

  • Posted on: 26 February 2018
  • By: admin

Czy jesteś w stresie finansowym? Oto kilka sposobów na pokonanie problemów związanych z pieniędzmi. Zanim stres ten Cię pokona, pokonaj te dziesięć prostych sztuczek, które możesz zrobić błyskawicznie!

Czy często budzisz się w środku nocy z gęsią skórką z powodu problemów finansowych? I niepokój ten pochłania cię od środka, ponieważ nie płacisz za swoją hipotekę, a twoja kariera nie idzie w dobrą stronę? Możesz walczyć! Z pomocą przyjdzie Ci na pewno ulicafinansowa.pl.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, co powoduje twój stres finansowy. Przyjrzyjmy się więc typowym powodom, gdy ludzie myślą, że są bezradni i powoli zapuszczają się w ruchome piaski.

Przyczyny finansowego stresu
Sytuacja finansowa może doprowadzić do spustoszenia w portfelu i zrujnowania zdrowia, jeśli nie jesteś ostrożny. Finanse to typowy stresor, który może wywołać długotrwałe choroby i jeszcze bardziej obniżyć twój budżet. Jak w przypadku każdego problemu, pierwszym krokiem jest poznanie wroga, abyś mógł z nim walczyć. Co powoduje stres finansowy? Oczywistą odpowiedzią mogą być pieniądze, ale, co zaskakujące, nie tak, a przynajmniej nie w kontekście czarno-białym.

Wydatki są większe niż dochód: Wydajesz więcej niż zarabiasz. Maksymalnie zaciągasz kredyt, bierzesz pożyczki na spłatę za trywialne rzeczy lub bierzesz środki ze swojego funduszu emerytalnego. To zwyczaj wydawania pieniędzy, który zamienia się w uzależnienie.

Życie od wypłaty do wypłaty: Liczysz dni do 10 ego mając nadzieję, że dotrzesz do następnego. Nawet twój papier toaletowy jest uzupełniany w każdą wypłatę, ponieważ zawsze całkowicie wymazujesz swoją pensję, spłacając wydatki i długi.

Dług: poczucie zadłużenia z powodu kredytów i pożyczek może być straszne. Możesz nawet czuć wstyd lub hańbę, która często niszczy relacje między przyjaciółmi i członkami rodziny. Odkładanie dużej części wynagrodzenia przez dłuższy okres może sprawić, że poczujesz się jak szczur w kole.

Brak planu finansowego: czujesz, że straciłeś kontrolę nad swoimi finansami, ponieważ na początku nie masz celu ani finansowej kotwicy. Siedzisz w swoim obskurnym oceanie wydatków, pływając bez celu.

Możesz myśleć, że jeśli nie jesteś bezrobotny lub potrzebujesz nagłej gotówki, posiadanie większej ilości pieniędzy rozwiąże twój problem. Ale często, im więcej pieniędzy mamy, tym większy nasz stres finansowy. Nie znaczy to, że tak jest zawsze, ale prawda jest taka, że ??mamy niezaspokojone pragnienie, by można było kupić coraz więcej rzeczy.